ביביליותרפיה – טיפול רגשי באמצעים של הבעה ויציאה, דרך ספרות -טקסטים קיימים וטקסטים שאנחנו כותבים. 

אבל מה זה השם הזה 'ביביליותרפיה' ומה זה אומר טיפול רגשי?! 

תחילה, עליי להודות -  השם 'ביביליותרפיה' לא התיישב לי. הוא לועזי, ואני חובבת עברית, הוא מזכיר כל מיני דברים ארוכים ואת זה שהיום אפשר לשים ליד כל מילה 'תרפיה' ולקרוא לזה טיפול... טוב, מה רע בעצם? אותם תחומי אומנות שהיוו בעצם תמיד סוג של טיפול לנפש? באמת היטיבו עם נפש האדם? אז היום אנחנו בעידן שמגדירים אותם בשם ותעודת מטפל או תואר לתפארת, אומנות מאז ומתמיד היתה 'ריפויית' ('תרפוייטית' בלעז) עבור בני אדם. 

ובתוכה אומנות הכתיבה. אפשר לקחת את זה לכיוון תחרותי ולזכות בפרסים ואפשר לקחת את זה לכיוון פנימי ולזכות בקצת יותר מעצמינו. אם נלך על השני - באומץ ובהתמסרות - נוכל לצאת נשכרים. זה לא קל, לא לכל אחד יוצא לכתוב בקלות כמו שלא לכל אחד יוצא לצייר לרקוד לשחק על במה. אבל כל אחד יכול? בוודאי. אפילו ילדים שאינם יודעים קרוא וכתוב יכולים שיכתבו עבורם את הסיפור שהנפש שלהם מספרת עכשיו, ועכשיו, ועכשיו...ולגלות על עצמם דברים. בטח אם זה קורה בתהליך ליווי משותף, כאשר יש עוד אדם איתם שמכוון ומנווט את הכתיבה פנימה. יש תרגילי כתיבה פנימית רבים מספור שכבר נכתבו, ורבים מהם - שעוד לא נכתבו. 

במסעות הכתיבה הפנימית - הם נכתבים עם כל מפגש - כל אדם שאני פוגשת למסע- מביא איתו את התרגיל המיוחד לאותו רגע, מה שהנפש שלו מבקשת.